BASKI MAKİNESİ GİRİŞ UYGULAMALARI

EF-RBG

Rotasyon baskı ve filmdruck baskı makinelerinin kumaş girişleri için yapılan uygulamalar; örgü ve dokuma kumaşların bask blanketine talep edilen noktadan, talep edilen çalışma enlerinde ve talep edilen tansiyonda sevk edilmesini sağlar. Uygulamalar; özellikle örgü kumaşların, baskı blanketine sevk edilirken, sağa veya sola doğru oluşan kaçıklıklarının, uzamasını ve kenarlarının katlanmasını önlediğinden; kalitenin artmasını ve üretim maliyetlerinin düşmesini sağlar. Uygulamada kullanılan üniteler sayesinde makine kumaş girişinde sürekli olarak operatör bulundurulmasına da gerek yoktur.

EF-FCU Çıtalı Ortalayıcı (Pnömatik Sistemli)

Pnömatik sistemli ortalayıcı ünite ( EF-FCU ), merkezden ya da sağa sola doğru kaçık sekilde kumaş arabasından gelen kumaşı, Servo motor kontrollü ortalayıcı ünitesine (EF-FCU/B ) beslemeli sekilde sevk eder. Ünite, kumaşın ram makinesinde pastallanması esnasında arabaya sallanırken oluşan aşırı kaçıklıkları dahi düzelterek, servo motor kontrollü ortalayıcı ünitesinin (EF FCU/B ) performansını maksimum seviyeye çıkartır.

EF-FCU/B Baskı Çıtalı Ortalayıcı (DC Motor Kontrollü)

Servo motor kontrollü ünite. Balerin ünitesinden aldığı hız bilgisine göre kumasın baskı blanketine 2-3 mm kaçıklıkta ve tansiyonsuz olarak sevk edilmesini sağlar, makine hızına senkron çalışır.

EF-BLR Balerin Ünitesi

Çalışılan kumaşın cinsine göre pnömatik sistemli tansiyon ayarı yapılabilecek sekilde lineer potans sistemli.

EF-FTE Fırçalı Toz Emme Ünitesi

Baskı yapılacak kumaşın üzerindeki tozları fırçalayarak emilmesini sağlar. Bu sayede kumasın özellikle baskı yapılacak yüzeyindeki tozların, şablonları tıkayarak baskı kalitesini olumsuz etkilemesi önlenmiş olur.

EF-MED/SP Son Kenar Açıcı Ünitesi

EF-MED/SP mekanik ve pnömatik son kenar açıcı ünitesi, kenarları katlanan kumaşların kenarlarının baskı blanketi üzerindeki baskı silindiri öncesinde tam olarak açmasını sağlar. Ünite; özellikle kenarları kolalanmadan baskı yapılan kumaşlar için maksimum verimle kullanılır. Paslanmaz profil kızak üzerine sağ ve sol olarak yerleştirilmiş özel açılı düze sistemli pnömatik kenar açıcı ünitesi için işletme havası kullanılır. Ünite; kumaşı baskı silindirine yapıştıran silindire minimum mesafede monte edildiğinden, kenarları açılmış kumaşların kenarlarının tekrar katlanması da önlenmiş olur. İhtiyaç olmayan durumlarda pnömatik kenar açıcı ünitesine pnömatik hava basıncı uygulanmasına gerek yoktur.

TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM